Tworzenie prostej, zwinnej oraz niezawodnej sieci WAN za pomocą SD-WAN
W ostatnich latach, przedsiębiorstwa o rozproszonej geograficznie strukturze, korzystały głownie z technologii MPLS do budowy rozległych sieciach korporacyjnych (WAN). Jednakże, z powodu rosnącej popularności usług opartych na chmurze, aplikacji SaaS oraz BYOD, tradycyjna sieć WAN z trudem dotrzymuje kroku wzrastającym wymogom w zakresie przepustowości. Co więcej, wymagana jest coraz większa elastyczności oraz interoperacyjności pomiędzy użytkownikami, aplikacjami oraz urządzeniami, z którymi sieć WAN sobie nie radzi.
Te czynniki są głównymi elementami, które zachęcają przedsiębiorstwa do zmiany sieci WAN na sieć SD-WAN, która płynnie dostosowuje się do nowych wymogów sieciowych wynikających z postępującej cyfryzacji.
Czym jest SD-WAN?
SD-WAN – czyli sieć zarządzana softwarowo jest wirtualną architekturą WAN, które pozwala przedsiębiorstwom zdalnie zarządzać i szybko skalować ustawienia sieci na wszystkie rozproszone geograficznie jednostki.
Sieć SD-WAN wykorzystuje funkcję scentralizowanego zarządzania ruchem w sieci, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Efektem tego działania jest wysoka wydajności aplikacji, poprawa jakości działania odczuwalna przez użytkowników, zwiększenie produktywności oraz redukcja kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej.
Jakie są główne korzyści wynikające z zastosowania SD-WAN?
Popyt na SD-WAN rośnie, ponieważ rozwiązanie to odpowiada na potrzebę łatwego zarządzania złożoną i zróżnicowaną infrastrukturą sieciową przy jednoczesnej redukcji kosztów jej utrzymania. Głównymi korzyściami przemawiających za wdrożeniem sieci SD-WAN są:
- Uproszczona struktura sieci, w tym również konfiguracja, zarządzanie oraz optymalizacja powiązań z sieciami WAN.
- Niezawodna komunikacja między oddziałami, znacznie stabilniejsza w porównaniu z tradycyjną architekturą WAN dzięki dodaniu łączności internetowej oraz poprawie wydajności sieci.
- Zwiększona przepustowość w atrakcyjnej cenie dzięki możliwości optymalizacji ruchu i ograniczeniu działania aplikacji o niskim priorytecie.
- Scentralizowane zarządzanie siecią poprzez prostą konsolę kontrolną zmniejsza potrzebę ręcznej konfiguracji oraz obecności informatyków na miejscu.
- Pełny wgląd do sieci dzięki wykorzystaniu kontrolera, który zapewnia operatorom holistyczny podgląd sieci.
- Większy wybór technologii komunikacji oraz dostawców usług.
Co zyskują firmy dzięki sieć SD-WAN?
Odpowiedź jest prosta – łatwość zarządzania i pełny nadzór nad siecią, zaawansowane narzędzia analityczne pozwalające kontrolować ruch w sieci i uproszczona architektura.
Oto jak to działa:
Sprawność biznesowa
SD-WAN umożliwia szybkie wdrożenie sieci WAN. Znacznie ułatwia konfiguracją sieci w oddziałach bez potrzeby fizycznej obecności informatyków. Przepustowość może być dostosowana do aktualnych wymogów biznesu i zachowania odpowiedniego poziomu konkurencyjności.
Ekonomia internetowa
Możliwość wykorzystania szeroko dostępnych łączy Internetowych zwiększa niezawodność rozwiązania, przyspiesza implementacje oraz uelastycznia rozwiązanie. Rozwiązanie to może być komplementarne do sieci MPLS, co zapewnia niezawodnie bezpieczną sieć WAN w przystępnej cenie.
Zoptymalizowana architektura chmury
Dzięki sieci SD-WAN korzystanie z usług opartych na technologii chmury/SaaS jest znacznie uproszczone. SD-WAN optymalizuje sieci, umożliwiając im szybkie połączenie z aplikacjami działającymi w chmurze. Eliminuje problemy związane z połączeniem do chmury występujące w przypadku tradycyjnych sieci MPLS i zapewnia bezpieczeństwo oraz wydajne połączenie z chmurą.
Prostota wdrożenia i zarządzania
Proces wdrożenia SD-WAN nie jest skomplikowany dzięki automatycznej konfiguracji, zaś narzędzia analityczne pozwalają na monitorowanie ruchu w sieci co znacznie ułatwia zarządzenie aplikacjami.
Chcesz sprawdzić czy SD-WAN jest odpowiedni dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami!
Sieć SD-WAN od T-Mobile – kompleksowe rozwiązanie dla firm
Sieć SD-WAN od T-Mobile jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie prostotę zarządzania, wdrażania oraz zcentralizowany nadzór nad siecią. Z SD-WAN od T-Mobile firmy zyskują szereg korzyści, takich jak przejrzystość i kontrolę sieci bez potrzeby dokonywania dodatkowych inwestycji. T-Mobile dokłada wszelkich starań, aby analizować potrzeby klienta i proponować rozwiązanie, dostosowane do jego indywidualnych oczekiwań. W efekcie firmy mogą z wykorzystywać optymalne rozwiązanie i skalować je zgodnie z bieżącymi potrzebami. Wybierając SD-WAN od T-Mobile, firmy zyskują również:
- Kompleksowość obsługi – rozwiązanie zapewniające klientowi łącza dostępowe, centralną platformę, urządzenia w oddziałach, wdrożenie i zarządzanie
- Różne technologie transmisji danych – sieć światłowodowa oraz bezprzewodowa.
- Gwarancję niezawodności operacyjnej zgodnie z umową SLA obejmującą jakość połączenia, wydajność łącza, działanie platformy SD-WAN, wymianę sprzętu u klienta (CPE). Wszystko ujęte w jednej umowie, bez żadnych kompromisów.
- Najwyższy poziom wiedzy eksperckiej naszych inżynierów, którzy zaprojektują i będą zarządzać siecią SD-WAN.
- OPEX jako model rozliczeniowy bez konieczności dokonywania wcześniejszej inwestycji ze strony klienta.
- Brak problemów z utrzymaniem oraz licencjami, ponieważ nasi eksperci zajmują się wszystkimi elementami sieci SD-WAN.
Data publikacji: 28.04.2021